Menu

Fotografia - inspiracje | Poradnik dla fotografów

Blog z poradnikami dla początkujących fotografów. Inspiracje

Fotobudka - trend z USA

kontraktor12

Wynajem fotomachiny na wesele to moda, która przyszła do nas zza oceanu. W Stanach Zjednoczonych budki wykonujące zdjęcia ubarwiają wesela już od kilku dobrych lat. U nas fotobudka na wesele to wciąż nowość .


Budka fotograficzna To przede wszystkim przenośne urządzenie fotograficzne. Taką budkę można postawić w dowolnym miejscu, a nasi znajomi mogą bez ograniczeń z niej korzystać. Takie spontaniczne fotografie z budki fotograficznej dostarczają obecnym na weselu dużo radości, a Małżonkowie dostaną wyjątkową pamiątkę, którą zachowają przez wiele lat.


Obsługa takiej foto budki nie jest skomplikowana. Wystarczy ustawić się przed aparatem i nacisnąć przycisk „start”, a foto budka sama robi serię fotografii, które automatycznie zostają wydrukowane już po kilku sekundach. I to w dwóch egzemplarzach! Jedną kopię dostaje młoda para, a drugą zachowuje na pamiątkę fotografowany znajomy. To właśnie dlatego fotomachina na uroczystości cieszy się dużym zainteresowaniem i stoi przed nią kolejka chętnych na zdjęcia. Fenomen fotobudki polega na tym, że podczas wydarzenia każdy jest otwarty i skory do zabawy, przez co fotki zrobione w automacie bardzo się różnią od tych wykonanych przez profesjonalnego fotografa, przy którym większość z nas jest niepewna i stropiona.


Ponieważ ta atrakcja robi się popularna, w sieci możemy wyszukać dużo firm, oferujących wynajęcie foto budki. W zależności od marki, w której wynajmujemy fotomachinę możemy od operatora otrzymać np. pendrive z zrobionymi fotografiami, link do galerii fotek online oraz różne akcesoria, gadżety i tła do robienia fotografii.


Wybierając firmę, w której ofercie znajduje się budka fotograficzna na wynajem, należy zwrócić uwagę nie tylko na ceny. Musimy być pewni, że będziemy mieli gdzie ją rozstawić.

© Fotografia - inspiracje | Poradnik dla fotografów
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci