Menu

Fotografia - inspiracje | Poradnik dla fotografów

Blog z poradnikami dla początkujących fotografów. Inspiracje

Sesja plenerowa - fotograf

kontraktor12

Sesja plenerowa to szansa na zrobienie wyjątkowych fotografii, które zostaną cudowna pamiątką na wiele lat. To ten element reportażu ślubnego, na który czekają i nowożeńcy i fotograf. Podczas gdy w czasie ślubu i wesela Młoda Para są spięci i zdenerwowani, to podczas sesji plenerowej otrzymują możliwość współpracować z fotografem z pełnym relaksem.


Podczas sesji plenerowej nowożeńcy i fotograf wychodzą poza studio fotograficzne.

31

 

Teren przeprowadzenia sesji zdjęć zależy tylko od kreatywności młodej pary. Mogą to być zwyczajne, eleganckie zdjęcia w leśnym zaciszu albo przy spokojnym jeziorze. Nie ma żadnych ograniczeń. Najistotniejszy jest pomysł. Jeżeli nie mamy w głowie jednoznacznej idei, na wygląd naszej sesji, spytajmy fotografa. Zazwyczaj warto zdać się na wiedzę i doświadczenie fachowca w branży, który już prowadził niejedną sesję w różnych lokacjach i zna wszystkie ciekawe miejsca do tego typu sesji fotograficznej. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby trochę pojeździć i wykonać zdjęcia w więcej niż jednej lokalizacji.


Plenerowe zdjęcia powinny też pasować do temperamentu i upodobań nowożeńców. Najlepsza jest spontaniczności i naturalność.
Zazwyczaj w czasie ślubnego pleneru młoda para decyduje się na odrobinę szaleństwa. Takie zdjęcia wykonuje się bardzo często już na koniec sesji, ponieważ ubrania nie wytrzymują najlepiej takiej ekstrawagancji.


Plener ślubny to też dobra okazja, żeby użyć przeróżnych fotograficznych gadżetów – maski, skrzydełka, peruki, śmieszne okulary – ogranicza nas tylko wyobraźnia. Warto zapytać, czy fotograf, który będzie naszym reportażystą ma w swoim wyposażeniu gadżety i akcesoria do sesji. Oszczędzi nam to wydatków związanych z ich zakupem.

© Fotografia - inspiracje | Poradnik dla fotografów
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci